Často kladené otázky

Monitorovacia aplikácia

Monit7 je jedno z mála čisto slovenských monitorovacích riešení. Ovládací softvér vyvíjajú naši vlastní programátori, čo znamená, že dokážeme pružne reagovať na všetky vzniknuté situácie. Pravidelne aktualizujeme monitorovacie prostredie, ktoré patrí medzi najmodernejšie v oblasti a práca v ňom bude pre Vás efektívna a zábavná. V prípade záujmu Vám tiež vieme vyvinúť funkcionalitu podľa Vašich potrieb a naplniť tak Vaše predstavy o jednoduchšej práci s Vašim vozovým parkom.
K monitorovanie je predovšetkým potrebné, aby sme do káždého z Vašich áut namontovali zariadenie, ktoré bude posielať údaje o Vašom vozidle na naše servery. Následne iba stačí, ak si otvoríte Váš obľúbený internetový prehliadač a po prihlásení sa na www.monit7.com môžete odkiaľkovek sledovať polohu a aktivitu Vašich vozidiel.

Monitorovacie jednotky

Štandardne si klienti monitorovacie zariadenie kupujú a sú ich výhradnými vlastníkmi. Je však možné dohodnúť sa aj na prenájme monitorovacej jednotky za mesačný poplatok naviac. Ušetríte tak vyššiu jednorázovú investíciu, z dlhodobého hladiska je však zakúpenie jednotky výhodnejšie.
Naši vyškolený technici si s Vami dohodnú stretnutie a prídu priamo k Vám, kde Vám monitorovacie jednotky profesionálne namontujú. Ak máte vlastných šikovných technikov, môžete si jednotku namontovať aj vo vlastnej réžii avšak iba pri našej montáži máte istotu, že monitorovanie bude správne zapojené a nebude potrebný výjazd pre úpravu zapojenia.
Dĺžka montáže závisí od typu vozidla. Pri osobných autách kam sa montuje iba samotná jednotka, príp. pripojenie na zbernicu CAN Bus, trvá montáž okolo 1 hodiny. Pri nákladných vozidlách, do ktorých sa zvykne montovať aj sonda pre monitorovanie nádrže, sa môže montáž predĺžiť až na 5 hodín.
V prípade poruchy monitorovacej jednotky vieme vykonať základnú diagnostiku na diaľku a v prípade vážnejšieho problému k Vám vyšleme našich technikov, ktorí Vám zariadenie opravia alebo vymenia. Ak je monitorovacie jednotka ešte v záruke, vymeníme Vám ju bezplatne.
Pri novších vozidlách je možné pripojiť monitorovacie zariadenie priamo na zbernicu vozidla (CAN), kde sa nachádzajú priame dáta z meracích prístrojov auta. Takto je možné získať presný stav kilometrov (ktorý sa inak iba aproximuje z GPS dát) alebo stav palivovej nádrže. Možnosť pripojenia závisí od značky auta a roku výroby vozidla a budeme Vás o nej informovať v cenovej ponuke.

Cena za GPS monitorovanie

Cena GPS monitoringu závisí počtu monitorovaných vozidiel a monitorovacích funkcíí, ktoré plánujete využívať. Základný cenník nájdete na tejto stránke. V prípade, že máte viac vozidiel alebo špeciálne požiadavky, neváhajte nás kontaktovať a pripravíme Vám ponuku pre Vás na mieru.
Suma za monitorovanie sa skladá z dvoch častí:
  1. Jednorázový poplatok za monitorovaciu jednotku, ktorá sa inštaluje do vozidla. Tento poplatok závisí od typu zariadenia. Typ zariadenia volíme podľa požadovanej funkcionality (prepínač súkromné/služobné jazdy, identifikácia vodičov, napojenie na CAN Bus a pod.). Do nákladných vozidiel je možné umiestniť do nádrže sondu na meranie paliva, čo predstavuje ďalšie náklady ale aj následnú úsporu na ušetrenom palive.
  2. Pravidelný mesačný poplatok za GPRS prenos dát prostredníctvom mobilného operátora. Suma závisí nastavenia paušálu na SIM karte v monitorovacej jednotke. Berie sa do úvahy, do ktorých krajín vozidlo jazdí (Slovenská republika, EÚ, Rusko, Celý svet) a aké doplnky sú napojené na monitorovacie zariadenie.
Výsledná suma monitorovania je individuálna, a preto nás neváhajte kontaktovať s Vašmi požiadavkami a pripravíme Vám ponuku na mieru pre Vás.